Akkreditált kiváló Tehetségpont

Egyetemi oktatók biológiai témájú előadásai a Dobóban

MCC program

Egyetemi oktatók biológiai témájú előadásai a Dobóban

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodás Kara a tavalyi tanévben tanulmányi versenyt hirdetett, amely az idei tanév 1. félévében ért végett. Két csapatunk jutott az országos döntőbe. A versenyen növénytani, állattani, mezőgazdasági, ökológiai és kémiai ismereteikről kellett számot adniuk a diákoknak.

A 12.B biológia tagozatos csapatai 1. és 9. helyezést értek el. Gratulálunk a csapatoknak!

A verseny mellett az „Érdekességek a mezőgazdaságban” című előadássorozat tovább folytatódott.

A Kar oktatói több előadást tartottak diákjainknak:

2015.12.02. Dr. Veres Szilvia: A növények csodálatos élete  Képek

2015.12.02. Dr. Kátai János: A GM (génmódosított) növények létrehozásának biológiai háttere

2016. 01.28. Dr. Szabó András: Öko (bio) gazdálkodás Képek

2016.01.28. Kincses Sándorné dr.: Egészséges élelmiszerek

Az érdekes témák mellett lehetőségünk volt a Debreceni Egyetemen folyó képzés, kutatási témák megismerésére is.

Előadóinknak ezúton is köszönjük a látogatást!

MCC program

2016. január 20-án Pap Áron egyetemi hallgató az MCC képviseletében a Mathias Corvinus Collegium középiskolásoknak szóló tehetséggondozó programját mutatta be. A program ingyenes internetes társadalomtudományi képzést kínál fiatal tehetségek számára, akik szeretnének elmélyülni a XX. és XXI. század társadalmi, gazdasági és politikai eseményeiben. A programba bekerülő diákok tanulmányokat olvasnak, és videó előadásokat hallgatnak e-learning formában, majd beszámolnak megszerzett tudásukról. A program sikeres elvégzéséről tanúsítványt állítanak ki számukra.

Az induló kurzusok témáiról, a részletes felvételről a www.mcc.hu honlapon olvashattok.