Hegyes-Horváth Imola 12.B osztályos tanuló fotóiból nyílt kiállítás az iskolagalériában, melynek akár az „útkeresés” címet is adhatnánk. Témaválasztása egyszerű: portré és tájkép. Mindegyiken érezzük viszont a tudatos képalkotás szándékát, például a színek, faktúrák kontrasztjaira, vagy a szimmetria nyugodt erejére épülő tájképeken, illetve a kifejező mozdulatokat kutató portrékon. A keresés fázisa itt érhető leginkább tetten: melyik út a helyes: az elkapott pillanat egyszerűségére irányuló kép (a „felfedező” attitűd), vagy a tudatosan tervezett, „profi fotós” módjára beállított, a „hétköznapin” túlmutató kompozíció. Bár a kiállításon mindkettőre találunk példát, a hangsúly inkább az utóbbira esik, Imola tudatosan szép képet akar teremteni. Vannak ötletes megoldásai, és gyakran a számítógépen is tovább alkotja a képeit. Lehet, hogy a portréinál most még több a képteremtő szándék, érezzük, hogy közlés szándéka erős, de azt is, hogy maradnak ebből adódóan megválaszolandó kérdések (pl. mennyire érdemes beavatkozni egy-egy szituációba, hol marad meg és hol tűnik el egy pillanat „igazsága”, ereje, mennyit vehet el vagy tehet hozzá a fotós a portréhoz, stb.)

Reméljük, a jövőben ezekre is választ kapunk egy újabb kiállítás keretében. Azt látjuk, hogy tehetsége, érzékeny, egyéni vonásokat is felvillantó látásmódja már most is megmutatkozik. Szeretettel ajánlom a fotózás iránt érdeklődők figyelmébe Imola képeit.

Ferencz Tamás